
Kaarimallinen A-teline 500 × 700 mm julisteille. Tämä tuote sisältää pelkän telineen. Käytä omia sopivan kokoisia tulosteita tai tilaa ne erikseen.
Tuotetiedot ja aineisto
Julistekoko: 500×700 mm (molemmat puolet)
Kaarikyltti yläreunassa – helppo brändätä tarralla
Kaksi kirkasta muovitaskua julisteiden suojaamiseen
Nopea julisteiden vaihto, ei työkaluja
Säänkestävä rakenne ulkokäyttöön
Juliste: valmis koko 500×700 mm
Näkyvä alue: n. 450×650 mm (kehys peittää ~25 mm/reuna)
Suositus: PDF, 300 dpi (600 dpi suositus), CMYK, 3 mm leikkuuvara
Kaarikyltti: toimita logo/tarra mittojen mukaan (kysy tarvittaessa)
UKK (Usein Kysytyt Kysymykset)
Mitä UV-tulostus tarkoittaa?
UV-tulostuksessa muste kovetetaan UV-valolla heti painamisen yhteydessä. Tämä tarkoittaa kolmea asiaa: pinta on välittömästi kuiva ja käsiteltävissä, värit toistuvat syvinä myös tummissa sävyissä ja painojälki kestää naarmuja ja kosteutta tavallista tulostetta paremmin.
Milloin UV-tulostus kannattaa valita?
UV-painatus sopii erityisesti tuotteille, joita käsitellään paljon, jotka ovat näkyvillä pidempään tai joiden halutaan kestävän vaihtelevia olosuhteita. Tyypillisiä käyttökohteita ovat näyteikkunat, messut, myymälämarkkinointi ja lyhyt ulkokäyttö.
Painettavat materiaalit
UV-musteella voidaan painaa monille pinnoille: julistepaperille, synteettiselle sekä jäykille materiaaleille. Materiaalivalinta vaikuttaa lopputuloksen tuntuun, kestävyyteen ja käyttökohteeseen.
Aineisto-ohje lyhyesti
Toimita aineisto painovalmiina PDF:nä, jossa on 3 mm leikkuuvara ja vähintään 3 mm turva-alue. Suositeltu resoluutio 300 dpi (suuremmissa koissa 150–200 dpi riittää). Väritila ensisijaisesti CMYK mutta RGB on ok myös.





